„Nás to vůbec nese.e,“ znělo v Přerově prostějovským sektorem po fantastickém obratu a těsné porážce

Jestřábi přijely do Přerova povzbudit davy fanoušků. Kdyby pro ně byly vyhrazeny dva sektory, stejně by je zaplnili.

„V sobotu 29.12. všichni vlakem do Přerova“. Tento transparent visel při posledních dvou domácích zápasech na zimním stadionu v Prostějově a stejně jako stovky letáků po celém městě zval na výjezd roku.

Na vlakové nádraží se před třetí hodinou sešly stovky fanoušků s červenobílými šálami a zlatočervenými kulichy a nadšení pro večerní zápas jim nesebrala ani spadlá trolej na trati mezi Olomoucí a Blatcem. Na místo určení se tři vagóny plné jestřábích fanoušků nakonec dostaly s mírným zpožděním oklikou přes Nezamyslice. A v Přerově na ně již krátce po čtvrté čekala uvítací delegace. Několika desítek policistů a členů antikonfliktního týmu ihned obestoupila prostějovský dav a svižným krokem jej přerovskými ulicemi dovedla až na zimní stadion. O tom, že do Přerova přijeli Jestřábi Prostějov dávali jejich fanoušci vědět kolemjdoucím hlasitým zpíváním známých popěvků, a nebylo pochyb, že večer to bude opravdu velké. Jak vypadal průvod i příchod na zimní stadion si prohlédněte na videích zde a zde.

Těžký úvod...

Sektor pro hostující fanoušků byl ihned po příchodu na stadion zaplněn a fanoušci stáli i při zábradlí a narychlo vytvořeném oplocení, aby viděli své miláčky, jak válčí s domácími Zubry (jak se fandilo před začátkem zápasu si prohlédněte zde). Začátek zápasu jim však příliš radosti neudělal, domácí si vzali ponaučení z předchozího duelu v Prostějově, hráli pozorně a disciplinovaně, zato Jestřábi často faulovali a všechny tři přesilovky v první třetině Přerov proměnil. První třetina a stav 0:3 nevzbuzoval v prostějovských fans příliš optimismu, fandit se však nepřestalo.

Když však ve druhé třetině přišlo zvýšení domácího vedení z hole Jakuba Ference, vypadalo to se Zacharovou partou zle nedobře. Náznaky šancí v podání Stráněla ani Černého ve Vojtkově brance neskončily a i když krátce před koncem druhé třetiny snížil Kovařík, asi jen málokdo v prostějovském kotli věřil, že se se zápasem ještě něco podaří udělat.

... ale snový konec!

Nemožné se však stalo skutkem. Hned v čase 41:47 snížil přesnou střelou pod břevno Novák a deset minut před koncem přidal třetí branku Černý! Zubři byli v té době jako opaření, kouzlo brankáře Vojtka to tam a vyrovnání na spadnutí. Nejblíže k němu měla trojice Zachar, Šebek a Jedlička, která se snažil puk propasírovat přes Vojtkův beton,  přerovský gólman ještě odolal. Vyrovnání se však Jestřábi přece jen dočkali. 65 sekund před koncem při power-play napřáhl Ševčík, Vojtek jeho střelu neudržel a na vysněné místo puk dostal Pavel Handl. V sektoru prostějovských fanoušků propuklo nepopsatelné šílenství (prohlédnout si jej můžete zde). Vyrovnat z 0:4 na 4:4, a v Přerově, o tom se nikomu ani nesnilo!

Prostějov sahal dokonce po výhře, když v prodloužení uzamkl Zubry v jejich pásmu a vysílal na jejich brankáře jednu střelu za druhou. Žádná z nich se však neujala, a když 14 sekund před koncem nastavení při první větší přerovské šanci napřáhl z levé strany Vlček, puk skončil za Vrbovými zády. Ani to však nemohlo sebrat Jestřábům obdivuhodný obrat, který se jen tak nevidí. A ocenili to i prostějovští fans, kteří ihned po obdržené brance začali skandovat „Nás to vůbec nese.e“ a „Hoši děkujeme“. Věděli, že jejich mužstvo je stejně vítězem.