Téměř stovka chodců se dopustila dopravních přestupků

Téměř stovka chodců se dopustila dopravních přestupků
ilustrační foto

V minulém týdnu od 6. do 10. ledna 2020 proběhla celorepubliková dopravně bezpečnostní akce zaměřená primárně na kontrolu dodržování povinností chodců, zejména řádné přecházení přes přechody pro chodce, povinnost používat ve vymezených případech reflexní prvky apod.

V průběhu akce dopravní policisté v Olomouckém kraji zkontrolovali na tři sta účastníků silničního provozu (chodců, cyklistů a vozidel). Při kontrole zjistili 143 dopravních přestupků, z toho 138 vyřešili na místě v příkazním řízení v celkové výši bezmála 50 000 korun. Chodci se dopustili 86 přestupků, za které na místě zaplatili téměř 27 000 korun. Nejčastěji přecházeli vozovku v místech, kde neměli. Velká část chodců přecházela přes přechody pro chodce na červenou. „Policisté rovněž přistihli dva řidiče motorových vozidel pod vlivem alkoholických nápojů a dva pod vlivem omamné a psychotropní látky," doplnil policejní mluvčí Libor Hejtman. (red)

Foto: PČR

Komentáře

Základem chůze je pravou a levou nohu střídat v rytmu raz dva tři hop.Pokuta je správná a jen policajti můžou chodit po hlavě bez pokuty s tím,že kde nic není,tam nic nevypadne.

Poslat nový komentář