Skalka - Sokol Určice B 0:3 (0:2)

Foto Lubomír Kaprál

V sobotu 22. října bylo na hřišti v Klenovicích na Hané odehráno utkání 12. kola okresního přeboru mezi mužstvy Skalky a určické rezervy.

V prvním poločase byly lepším mužstvem Určice, které svou převahu vyjádřily hned dvěma brankami. Tu úvodní zařídil Bureš, který si naběhl do šestnáctky na centr z levého křídla a z první zamířil přesně k tyči - 0:1. V 38. minutě se po souboji s domácím gólmanem zranil kapitán Mlčoch a musel střídat. Jeho místo zaujal Berčák. Vstup do zápasu měl parádní. Na hřišti byl pouze minutu, když se dostal k míči, napálil jej do břevna a opakovanou střelu poslal za záda brankáře Glouzara - 0:2. Ve druhém poločase byla hra oboustranně vyrovnaná. V 77. minutě trefil domácí M. Glouzar levou tyč Pokorného branky. Chvíli na to dalekonosná střela stejného hráče skončila na břevně. Kontrolu správného umístění brankové konstrukce dokončil obránce Určic, který se pro změnu trefil do tyče pravé. Konečnou podobu výsledku dal v závěru utkání Žáček, který bezpečně proměnil pokutový kop nařízený za faul. Díky vítězství se béčko posunulo v tabulce na druhé místo. A ještě bych v souvislosti s tímto utkáním zmínil jednu zajímavost, a tou byl věk rozhodčích. Na lajnách hlavnímu rozhodčímu asistoval sedmnáctiletý mladík a šestnáctiletá slečna.