Prostějované bodovali ve Velké ceně Zdeňka Ludvíka v judu

V květnu se uskutečnil sedmý ročník Velké ceny Prostějova. Do haly Sportcentra DDM přijelo 233 judistů od 7 do 15 let z 35 oddílů z Česka, ale i Slovenska. Za domácí oddíl juda při TJ SOKOL I Prostějov startovalo 26 borců.

Ve svých kategoriích z prostějovského oddílu zvítězili: Michal Starosta, Matouš Havlíček, Fabián Rozehnal, Ondřej Vašut a Martin Pazdera. Na druhém místě se umístili: Agatha Orlíková, Petr Mejzlík a Pavel Burget. Bronzovou medaili pak získali: Pavla Bohanosová, Zuzana Šindelářová, Mikuláš Bubela, Vít Přikryl, Jakub Ťápal, Matyáš Pavlas, Michal Pavlas, Jan Kovář a Jiří Kalvoda.

Těsně před stupni vítězů skončili Ondřej Šmehlík, Václav Durdík, Pavel Tesař, Michal Mejzlík, David Rosberg, Ondřej Roztomilý, Šimon Kočí, Barbora Vítková, Anika Rozehnalová a Amelia Orlíková.V kategorii družstev U9 vybojovali prostějovští závodníci 2. místo.

Závody se nesly ve sportovním duchu a přátelské atmosféře, tak jak odpovídá tradiční japonské filozofii, ze které judo vychází.

Rádi bychom poděkovali za finanční podporu Statutárnímu městu Prostějovu, Olomouckému kraji, České obci sokolské a všem ostatním partnerům a sponzorům, bez kterých by se závody nemohly uskutečnit.