nehoda

Pozor! Nehoda u Čehovic!

Foto čtenářka Lenka

Krátce po osmnácté hodině došlo ke střetu dvou osobních aut na silnici 367 u Čehovic. Je se zraněním.

Na místě zasahují záchranné složky, nehodou jsou ovlivněny oba jízdní směry. (red)

Před Prostějovem směrem od Určic narazil do stromu. Na Kawasaki

ilustrační foto

Třiadvacetiletý mladík v sobotu 11. května před patnáctou hodinou havaroval s motocyklem Kawasaki na silnici III. třídy ve směru od obce Určice k obci Prostějov. Řidič před obcí Prostějov pravděpodobně nepřizpůsobil rychlost jízdy dopravně technickému stavu vozovky a při klesání v levotočivé zatáčce vyjel vpravo mimo komunikaci, kde narazil do stromu. 

"Od něj se motocykl odrazil na protější stranu silnice, kde zůstal ležet mimo vozovku. Motocyklista se při nehodě zranil a byl letecky přepraven do Fakultní nemocnice Olomouc. Alkohol byl u něj vyloučen dechovou zkouškou. Při nehodě vznikla hmotná škoda na motocyklu a stromě, celkem za 50 000 korun. Policisté dále zjistili, že motocykl nebyl zákonně pojištěn. Nehoda je nadále v šetření prostějovských dopravních policistů", popsal nehodu Libor Hejtman, mluvčí PČR Olomouckého kraje. (red)

 

V Okružní u Kauflandu došlo k nehodě. Žena vinu popírá

Foto PČR

V pátek 3. května 2019 po deváté hodině došlo na parkovišti u obchodního domu v Okružní ulici v Prostějově k dopravní nehodě. Dle svědka události měla řidička s osobním automobilem typu Škoda Superb při parkování poškodit již zaparkovaný osobní automobil značky Hyundai.

"Řidička Superbu se k řešení situace údajně neměla, a tak ji svědek upozornil, že poškodila cizí vozidlo. Žena vystoupila, zkontrolovala poškození svého automobilu a poté z místa opět odjela. Provedeným šetřením policisté skupiny dopravních nehod zjistili, že vozidlo je evidováno na sedmatřicetiletého muže z Prostějova a příležitostně ho užívá i jeho partnerka stejného věku. Při ohledání policisté na obou vozidlech nalezly stopy odpovídající popisu dopravní nehody. Žena přiznala, že v době nehody vozidlo řídila, i to, že to bylo na inkriminovaném parkovišti.

Zapaloval si cigaretu a sjel ze silnice

Foto PČR

V sobotu 13. dubna 2019 v 21:00 hodin řídil čtyřiačtyřicetiletý řidič automobil značky Renault od obce Konice k obci Štarnov. Při jízdě se plně nevěnoval řízení a dle svých slov si zapaloval cigaretu. V důsledku toho nezvládl řízení a s vozidlem vyjel vpravo mimo komunikaci.

"Tam vozidlo zničilo směrový sloupek, narazilo do betonem zpevněného břehu, porazilo sloupek dopravního zrcadla a převrátilo se na levý bok. Řidič při nehodě utrpěl zranění, se kterým byl převezen do Fakultní nemocnice v Olomouci. Ke zranění dalších osob nedošlo," uvedl policejní mluvčí František Kořínek s tím, že výše způsobené hmotné škody byla předběžně vyčíslena na 64 tisíc korun. Alkohol u řidiče policisté vyloučili provedenou dechovou zkouškou. Přesné příčiny, okolnosti i míra zavinění dopravní nehody jsou předmětem dalšího policejního šetření.

Sezóna motorkářům začíná. Havárií u Kostelce

Foto PČR

S přicházejícím jarem se také bude doplňovat skladba účastníků silničního provozu. Zejména motorkáři by si po zimě měli připomenout, že v provozu jsou přehlédnutelnější a zranitelnější, než když řídili automobily. Tomu by pak měli přizpůsobit i styl své jízdy a dbát potřebné opatrnosti.

Té zřejmě úplně nedbal osmapadesátiletý motocyklista, který v neděli 7. dubna 2019 před patnáctou hodinou na stroji značky Suzuki havaroval při jízdě z Kostelce na Hané do Prostějova. Dle svých slov nepřizpůsobil rychlost jízdy stavu a povaze vozovky a tak při prudkém brzdění před železničním přejezdem došlo k podklouznutí předního kola motocyklu a jeho pádu na komunikaci. Po pádu na komunikaci motocykl setrvačností pokračoval přes železniční přejezd.

Usnul a zastavil se až o strom

Foto PČR

V sobotu 30. března 2019 po čtvrté hodině ráno řídil třiačtyřicetiletý řidič osobní automobil typu Škoda Octavia na komunikaci z obce Vícov k obci Ohrozim. Dle svých slov zřejmě vlivem mikrospánku ztratil nad vozidlem kontrolu, a to vyjelo vlevo mimo komunikaci.

"Tam po projetí příkopem čelně narazilo do stromu, o který se zastavilo," uvedl policejní mluvčí František Kořínek s tím, že ke zranění osob při dopravní nehodě nedošlo. Výše způsobené hmotné škody byla předběžně vyčíslena na jedenáct tisíc korun. Alkohol u řidiče policisté na místě vyloučili provedenou dechovou zkouškou. Jeho přestupek – nevěnování se plně řízení – vyřešili na místě uložením pokuty. (red)

 

Za uzavřením dálnice D46 stál defekt kola

Foto PČR

Včera ráno krátce před devátou hodinou jsme přijali oznámení o dopravní nehodě nákladního vozidla na 36,5 km dálnice D46 ve směru z Prostějova na Olomouc. Nákladní souprava po nehodě zcela zablokovala oba jízdní pruhy.

V místě nehody byl odbočovací pruh na Nedvězí, kterým řidiči mohli nehodu objet a vrátit se zpět na 37 km na D46. "Policisté na místě zjistili, že řidič nákladní jízdní soupravy jel v pravém jízdním pruhu a během jízdy došlo k roztržení pravé zadní pneumatiky na návěsu. Řidič se lekl, začal prudce brzdit, strhl řízení vpravo, narazil do svodidel a způsobil dopravní nehodu," uvedl policejní mluvčí Libor Hejtman. 

Peugeot skončil na střeše

Foto PČR

V pondělí 25. března 2019 v 10:25 hodin došlo na komunikaci mezi obcemi Plumlov a Mostkovice k havárii osobního automobilu značky Peugeot.

"Dvacetiletá řidička při jízdě pravotočivou zatáčkou ve směru od Plumlova nezvládla řízení a s vozidlem vyjela vpravo mimo komunikaci. Tam se automobil převrátil na střechu a v této pozici se zastavil," uvedl policejní mluvčí František Kořínek s tím, že ke zranění osob při dopravní nehodě nedošlo. Výše způsobené hmotné škody byla předběžně vyčíslena na dvacet tisíc korun. Alkohol u řidičky policisté na místě vyloučili provedenou dechovou zkouškou. Po prohlídce poškození vozidla zadrželi osvědčení o jeho registraci. Přestupek řidičky pak na místě vyřešili uložením pokuty. (red)

Na kolejích zemřeli dva lidé!

ilustrační foto pozary.cz

K tragické události došlo v sobotu 23. března krátce před polednem na železniční trati u Pivína. Po střetu s vlakem zde zemřeli dva lidé.

"Okolnosti události jsou předmětem dalšího šetření," uvedla pro PvNovinky krátce po třinácté hodině policejní mluvčí Marie Šafářová. 

"Provoz je zastaven a je zajištěna náhradní autobusová doprava v úseku Nezamyslice - Pivín a zpět. Zastávka Doloplazy nelze náhradní autobusovou dopravou obsloužit, autobus bude zastavovat na autobusové zastávce Doloplazy obecní úřad," uvádí České dráhy s tím, že provoz by mohl být obnoven kolem 14 hodiny. (ber)

 

Přehlédl červenou a Opel poslal do zdi domu

ilustrační foto

Ve čtvrtek 21. března 2019 po desáté hodině došlo v křižovatce ulic Olomoucké, V. Outraty a E. Valenty v Prostějově k dopravní nehodě dvou osobních automobilů.

Dvaatřicetiletý řidič automobilu značky Audi jel Olomouckou ulicí ve směru od centra města. V uvedené křižovatce řízené semafory dle svých slov přehlédl signál s červeným světlem „Stůj“ a chtěl křižovatkou rovně projet. Ve stejném čase však do křižovatky z ulice E. Valenty do ulice V. Outraty proti signálu se zeleným světlem „Volno“ vjel dvaatřicetiletý řidič s automobilem značky Opel. Došlo ke střetu vozidel, kterým byl Opel odmrštěn vlevo mimo komunikaci, kde přejel chodník pro chodce a zastavil o stěnu domu. Vozidlo Audi zastavilo na chodníku pro chodce.