nehoda

Čtyři zranění a škoda přes půl milionu. Kvůli přednosti v jízdě!

Foto PČR

Ve středu 3. července 2019 po poledni došlo v křižovatce v centru obce Výšovice k dopravní nehodě dvou osobních automobilů. Střetl se Ford s Volkswagenem.

"Jednadvacetiletý řidič automobilu značky Ford do křižovatky od obce Vranovice-Kelčice k obci Bedihošť proti dopravní značce “Dej přednost v jízdě“ vjel v době, kdy tudy po hlavní komunikaci ve směru na Prostějov řídila dvaadvacetiletá řidička osobní automobil značky Volkswagen. V důsledku nedání přednosti řidičem Fordu došlo ke střetu přední částí Volkswagenu s bokem Fordu. Po nárazu se automobil Ford převrátil přes střechu a dopadl zpět na kola na chodník pro chodce vlevo mimo komunikaci.

Příčinu nehody autobusu s mladými fotbalisty policie stále šetří

Foto HZS

Jak PvNovinky informovaly, na D35 ve směru od Mohelnice na Olomouc, havaroval 19. června ráno autobus. Zraněno bylo 24 lidí.

„Podle prvotních informací autobus z prozatím přesně nezjištěných příčin vyjel mimo komunikaci do příkopu, kde narazil do stromu. V autobuse cestovalo 48 osob, 24 z nich bylo při havárii zraněno. Alkohol byl u řidiče na místě vyloučen orientační dechovou zkouškou," uvedla po poledni mluvčí policie Irena Urbánková.

Prase po střetu s autobusem uhynulo

Foto PČR

V úterý 11. června ve 4:30 hodin došlo na komunikaci mezi obcemi Prostějovičky a Alojzov ke střetu autobusu značky Iveco s lesní zvěří. Divoké prase autobusu z levé strany do cesty vběhlo náhle, takže se čtyřiačtyřicetileté řidičce střetu již nepodařilo zabránit.

Po střetu s levým předním rohem autobusu prase na místě uhynulo. Ke zranění osob nedošlo. Výše způsobené hmotné škody byla předběžně vyčíslena na 55 tisíc korun. Alkohol u řidičky policisté na místě vyloučili provedenou dechovou zkouškou. "Uhynulé zvíře si na místě převzal člen místního mysliveckého sdružení," doplnil informace policejní mluvčí František Kořínek. (red)

Žák autoškoly boural. Napálil do Hondy

Foto PČR

Ve středu 12. června 2019 před dvacátou hodinou došlo u křižovatky ulic Šafaříkovy a Havlíčkovy v Prostějově k dopravní nehodě vozidla autoškoly.

"Pětadvacetiletý žák autoškoly s vozidlem značky Renault při jízdě z ulice Šafaříkovy do ulice Havlíčkovy nezvládl řízení a narazil do osobního automobilu značky Honda, které bylo zaparkované v Havlíčkově ulici u pravé krajnice," uvedl policejní mluvčí František Kořínek s tím, že ke zranění osob při dopravní nehodě nedošlo. Výše způsobené hmotné škody byla předběžně vyčíslena na 10 tisíc korun. Alkohol u žáka i instruktora autoškoly policisté na místě vyloučili provedenými dechovými zkouškami. Řidič vozidla je nyní podezřelý z přestupku podle zákona o silničním provozu.

Nehoda autobusu s prostějovskými dětmi. Policisté ji šetří pro ohrožení z nedbalosti!

Foto HZS Ol. kraje

Na dálnici D35 u Litovle v úterý kolem patnácté hodiny narazil autobus do odstaveného kamionu. V autobusu cestovalo osmadvacet lidí z toho pětadvacet dětí. Při nehodě se vážně zranil řidič autobusu, dalších devatenáct osob skončilo v nemocnici. Šlo o malé prostějovské fotbalisty, kteří jeli na zápas do Šumperka. Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu obecné ohrožení z nedbalosti.

Veškeré příčiny, okolnosti a souvislosti, za kterých k dopravní nehodě došlo, jakož i míru zavinění obou řidičů kriminalisté nadále prověřují.

Opilý cyklista srazil tříletého chlapce. A ujel

ilustrační foto ZZS

V pondělí 10. června 2019 v 16:25 hodin došlo na cyklostezce v ulici Velká Dlážka v Přerově k dopravní nehodě cyklisty a chodce. Cyklista jedoucí na elektrokole z dosud přesně nezjištěných příčin nezvládl řízení a přejel do levé části komunikace, která je vyhrazena chodcům. Tam se střetl s tříletým chlapcem. 

"Cyklista při nehodě upadl na komunikaci, ale poté vstal a z místa odjel. Chlapec při nehodě utrpěl zranění, se kterým byl převezen do přerovské nemocnice," informoval policejní mluvčí František Kořínek. Výše způsobené hmotné škody byla předběžně vyčíslena na 500 korun.

Aktualizujeme: Autobus s prostějovskými fotbalovými dětmi narazil na dálnici do kamionu!

Foto HZS

Na dálnici D35 u Litovle se v úterý kolem patnácté hodiny srazil autobus s nákladním autem. V autobusu cestovalo 29 lidí z toho 25 dětí. Při nehodě se vážně zranil řidič autobusu, dalších 19 osob skončilo v nemocnici. Šlo o malé prostějovské fotbalisty.

Nehoda se stala ve směru z Olomouce na Mohelnici na 253. kilometru. Jak PvNovinkám potvrdila mluvčí policie Jiřina Vybíhalová, jedná se o děti z prostějovského fotbalového klubu ve věku kolem deseti let.  

Autobus s malými prostějovskými fotbalisty havaroval u Litovle

ilustrační foto

Na dálnici D35 u Litovle se dnes kolem patnácté hodiny srazil autobus s nákladním autem. V autobusu cestovalo asi pětadvacet dětí, při nehodě se vážně zranil řidič autobusu. Podle informací PvNovinek jde o malé prostějovské fotbalisty.  

Nehoda se stala ve směru z Olomouce na Mohelnici na 253. kilometru. Jak PvNovinkám potvrdila mluvčí policie Jiřina Vybíhalová, jedná se o děti z prostějovského fotbalového klubu ve věku kolem deseti let.  

Nehoda se stala poté, co řidič autobusu narazil zezadu do kamionu. "Řidič zůstal v autobuse zaklíněn, vyprostili jsme ho a předali záchranné službě. Vrtulníkem byl převezen do nemocnice", uvedl mluvčí hasičů Zdeněk Hošák. 

Tranzit srazil ve Svatoplukově ulici devítiletou dívku. Ta skončila v nemocnici

ilustrační foto

Včera odpoledne, krátce po tři čtvrtě na tři, došlo ve Svatoplukově ulici v Prostějově ke střetu dodávky s malou dívkou. Ta skončila v nemocnici, naštěstí jen s lehkým zraněním.

"Řidič Fordu Tranzit jel po Svatoplukově ulici ve směru k nádraží. V místě křížení s náměstím Spojenců mu mezi vozidly, stojícími v protisměru, vběhla do cesty devítiletá dívka. Došlo ke střetu, ze kterého vyšla s lehkým zraněním," sdělil PvNovinkám policejní mluvčí František Kořínek s tím, že dívka sice přebíhala po přechodu, řidič si jí ale mezi vozy nevšiml.  

Třicetiletý řidič se podrobil dechové zkoušce, která byla negativní. "Příčiny a míru zavinění dále šetříme," doplnil Kořínek. (ber) 

Nezabrzděný automobil se rozjel. Zastavil ho až strom

Foto PČR

V pondělí 3. června 2019 po šestnácté hodině zaparkoval třicetiletý muž dodávku značky Volkswagen u základní školy v Dukelské ulici v Plumlově a odešel. Protože vozidlo nedostatečně zabrzdil, došlo k jeho samovolnému rozjetí z kopce.

"Vozidlo směrem dozadu přejelo křižovatku s ulicí Rudé armády a v ulici Podzámčí levou zadní částí bočně narazilo do domu, o který se zastavilo. Při samovolné jízdě došlo také k vyvrácení dopravní značky," uvedl policejní mluvčí František Kořínek s tím, že ke zranění osob při dopravní nehodě nedošlo. Výše způsobené hmotné škody na automobilu byla předběžně vyčíslena na 100 tisíc korun. Alkohol u řidiče po jeho příchodu na místo policisté vyloučili provedenou dechovou zkouškou. Jeho přestupek pak vyřešili uložením pokuty na místě. (red)