Kultura

Gabriela V. G. dokončuje CD. A bude i videoklip!

ilustrační foto

O Gabriele V.G., muzikantce, skladatelce a textařce, která se pyšní hlasem jako zvon, jsme informovali v minulém roce. Čas pokročil, a tak jsme se Gabriely Vodrážkové Greplové zeptali, co je nového.

„Aktuální situace je taková, že dokončujeme práce na CD, které by mělo vyjít v září 2019. Rádi bychom do té doby stihli i nový videoklip," nechala si slyšet Gabriela.

Kapelu přes léto čeká několik koncertů. Za zmínku určitě stojí Litovelský Otvírák, kde bude vystupovat 10. 8. 2019. (ber)

Foto: archiv GVG

Městské divadlo zve na Splněná přání Evy Hruškové a Jana Přeučila

ilustrační foto plakát

Ve čtvrtek 16. května od sedmnácti hodin bude přednáškový sál Městského divadla Prostějov patřit hereckým legendám Evě Hruškové a Janu Přeučilovi. Jejich Splněnými přáními bude provázet Jiří Zbořil.

Nezapomenutelná "Popelka" a její manžel, filmový a divadelní herec a vysokoškolský pedagog specializující se zejména na výuku rétoriky, přivezou do Prostějova i hosty. Mimo již zmíněného Jiřího Zbořila to bude sopranistka Pavlína Augustinová Přikrylová a tenor Miroslav Ondra. Klavírní doprovod bude v režii Mileny Buriánkové.

A vy čtěte pozorně, čeká vás soutěž o vstupenky! (ber)

Čarovné tóny Macochy nabídnou Žbirku, Spirituál kvintet i Svěceného

ilustrační foto

Letos se koná již 22. ročník festivalu Čarovné tóny Macochy. Vychutnejte si hudební festival se světelnou animací v Moravském krasu, za využití světelných efektů v neobvyklém prostředí krasových jeskyní.

22. ročník festivalu Čarovné tóny Macochy se odehraje ve dnech 12. až 16. června na různých místech Moravského krasu. Kulturní zážitek v podobě koncertu v Kateřinské jeskyni nebo na dně propasti Macocha nabídne koncerty Miro Žbirky, skupiny Arrhythmia, Marie Rottrové, Spirituál kvintetu a Jaroslava Svěceného.

Vstupenky jsou v předprodeji na www.vstupenky.ticket-art.cz již nyní! (ber)

ZUŠ zve na Večer s operetou

ilustrační foto

ZUŠ Vladimíra Ambrose Prostějov zve na Večer s operetou. Koná se už po čtrnácté 11. května v přednáškovém sále Národního domu Prostějov.

Tenor Miroslav Ondra, sopranistka Pavlína Přikrylová a klavíristka Milena Buriánková představí duety a árie z operet Franze Lehára, Emericha Kálmána, Johanna Strausse,Oskara Nedbala a dalších.

Koncert začíná v 19 hodin. (ber)

Kino Metro uvádí...Máma

text: 

Kino Metro uvádí

Máma

20:00

Kino Metro uvádí...Rocketman

text: 

Kino Metro uvádí

Rocketman

17:30

Kino Metro uvádí...Aladin

text: 

Kino Metro uvádí

Aladin

15:00

Kino Metro uvádí...Godzilla II Král monster

text: 

Kino Metro uvádí

Godzilla II Král monster

20:00

Kino Metro uvádí...Rocketman

text: 

Kino Metro uvádí

Rocketman

17:30

Kino Metro uvádí...Módní přehlídka SŠDAM

text: 

Kino Metro uvádí

Módní přehlídka SŠDAM

17:00