FOTO Orli jsou ve formě, rozdrtili Děčín

Orli nedali Děčínu sebemenší šanci k úspěchu a nakonec mu nadělili i stovku.

Suverénním způsobem si ve čtvrtek poradili na domácí palubovce Orli Prostějov s basketablisty Děčína. O výsledku utkání rozhodla již první čtvrtina, během níž se domácí brzy ujali vedení 11:2 a následně své vedení po celý zápas jen navyšovali. Děčín se nikdy nepřiblížil na blíže než deset bodů, a první část hry prohrál 31:16.

Orli však pokračovali v koncentrované hře a Severočechy vůbec k ničemu nepustil. Rychle své vedení navýšil na dvacet bodů. Až zhruba dvě minuty před koncem poločasu se hosté vzmohli a úspěšnými trestnými hody a dvojkami snížil na 57:41.Tento rozdíl se svěřencům Pavla Bohačíka dařilo držet ještě část třetí části hry, kdy ve třetí minutě snížili na rozdíl 14 bodů, pak však přišlo prostějovské navýšení na 19 a následně až 25 bodů, a o zápase bylo rozhodnuto. Třetí čtvrtina nakonec skončila vedením Prostějova o 33 bodů, od stavu 75:54 však skórovali pouze domácí a zakončili třetí část 87:54. Čtvrtá čtvrtina se pak již jen dohrávala a jediným otazníkem bylo, zda Orli pokoří magickou stovku. Jejich vedení v poslední desetiminutovce stouplo až na 38 bodů a nekleslo po třicítku, a nakonec skončilo na čísle 33 a výhře Prostějova 101:68.„Gratuluji domácím k zaslouženému vítězství. My jsme podali nejhorší výkon v sezóně, někdy až na hranici trapnosti. Chybělo nám nasazení, intenzita, zápal a herní kvalitou tyto aspekty nedokážeme nahradit. Dnes to nebyla naše identita, naše tvář,“ řekl po zápase trenér hostí Pavel BudinskýTrenér Prostějova Zbyněk Choleva byl pochopitelně spokojenější: „Hrajeme v pohodě, držíme dobré tempo a i dnes jsme zápas odehráli prakticky bez hluchého místa. Všichni hráči hráli velmi sebevědomě, dobře jsme hráli nahoře i pod košem, a problém jsme neměli ani v obraně,“ konstatoval po utkání Choleva.

BK Prostějov - BK Děčín 101:68 (31:16, 57:41, 87:54)Střelba z pole: 34/61 (56%): 21/62 (34%)Střelba za tři body: 9/23 (39%): 6/21 (29%)Trestné hody 24/30 (80%): 20/27 (74%)Fauly: 21:29Body z vymezeného území: 48:24Doskoky: 34:30

Sestavy:Prostějov: Marko 19 (trojky 4/3, 4 zisky, 5F+), Švrdlík 17 (6 doskoků, 4 ztráty), Kohout 14 (6 doskoků), Pandula 13 (5F+), Bohačík 12, Slezák 10 (4 zisky), Prášil 8, Šmíd 6, Bratčenkov 2. Trenér: Zbyněk CholevaDěčín: Pope 17 (trojky 7/3, 3 zisky), Alič 11 (4 ztráty), Kinter 8, Landa 8, Soukup 7 (6 doskoků), Jiříček 7 (6 doskoků), Stria 6, Bažant 4. Trenér: Pavel Budínský.(zkl)