FOTO+VIDEO 1.SK statečně vzdoroval druholigovému soupeři, Znojmu podlehl jen těsně

Nejtěžší zápas přípravy zvládli fotbalisté 1.SK více než se ctí a druholigovému soupeři ze Znojma podlehl jen těsně 2:3.

Na nejtěžšího soupeře v zimní přípravě narazili v sobotu fotbalisté 1.SK Prostějov. Na umělé trávě olomoucké Sigmy se postavili druhému týmu druhé ligy SC Znojmo. Úvod zápasu si patřil favoritu, po zbytek času však byl Jurův soubor svěřencům Leoše Kalvody zcela vyrovnaným soupeřem a jen neproměněná penalta a několik neproměněných šancí v závěru zápasu je stálo bodový zisk.

Góly začaly v zápase padat až po přestávce. Nejprve Pospíšil neproměnil pokutový kop, a vzápětí se do vedení dostalo Znojmo. Ihned po rozehrávce však po centru Kazára skóroval hlavou Machálek. Další branku pak vstřelilo Znojmo po závaru a krátce po něm přidalo i třetí. Prostějov však ještě v závěru stačil snížit Zatloukalem (branku si prohlédněte zde) a chybělo málo, a 1.SK mohl proti silnému soupeři dosáhnout na remízu. Tři šance v závěru, včetně jednoho vykopnutí míče z brankové čáry obránce, volaly po gólu, za zády znojemského brankáře již další míč neskončil.

Další záznam z utkání si prohlédněte zde.

1.SK Prostějov - SC Znojmo 2:3 (0:0)Branky Prostějova: Machálek, Zatloukal

Sestava 1.SK Prostějov: Bureš (46. Kofroň) - Krejčíř, Zbožínek, Hloch, Kazár - Hirsch (75. Svozil), Zelenka (55. Fládr), Mazouch, Pančochář - Machálek, Pospíšil (55. Zatloukal). Trenér: František Jura

Hodnocení trenéra Františka Jury: "Zejména v prvním poločase jsme viděli vynikající fotbal, řekl bych druholigové úrovně. Šance byly na obou stranách, hrálo se útočně. Ve druhém poločase jsme již vystřídali, a již to nemělo takový ráz jak v té první půli. Ale byly tam i tak okamžiky, kdy jsme hráli dobře, přesto jsme dostali zbytečné góly. Nám chyběli zkušení hráči Hunal a Pavlík, i přesto si ti, co hráli, vedli výborně. Příjemně mě překvapil třeba Hlouch na stoperu, první poločas hrál výborně. Samozřejmě nějaké chyby tak byly, třeba na standardkách či při vystupování, ale celkově jsem s naším výkonem spokojen."

Další zápasový test čeká na hráče 1.SK Prostějov ve středu na soustředění v Luhačovicích proti Hulínu a v sobotu proti Slavičínu.