FOTO + VIDEO Jestřábi na ledě Techniky nezklamali, přesto prohráli

David Šebek se sklání k vhazování v utkání Jestřábů s Technikou Brno.

První přípravný zápas mají za sebou hokejisté Jestřábů Prostějov. Na ledě finalisty loňského ročníku skupiny střed druhé hokejové ligy Techniky Brno byli domácím minimálně vyrovnaným soupeřem a prohráli jen kvůli nepovedenému závěru druhé třetiny a neproměňování gólových šancí.

Úvod, stejně jako následně celý zápas, se nesl v překvapivě vysokém tempu. Obě mužstva se snažila kombinovat, Jestřábi napadali svého soupeře již v obranném pásmu a na hráčích byla vidět chuť po dlouhé pauze zahrát si pěkný hokej. První šance zápasu si vypracovali Jestřábi, kdy se nejdříve zastřeloval Paška, pak v tutové šanci po přihrávce Mikšovského selhal Duba. Následně se do hry díky přesilové hře dostala i domácí Technika. I ona si vypracovala několik šancí, nájezd však skončil na betonech brankáře Vrby, další střela pak orazítkovala břevno. Do kabin se tak šlo za bezbrankového stavu.Ten však netrval dlouho. Krátce po návratu na led se totiž po přihrávce Kryla trefil Berčák – 0:1. I nadále se hrálo aktivně na obou stranách, na domácích borcích byla znát touha po vyrovnání. Jejich úsilí pak došlo svého naplnění ve 36. minutě, kdy se po přihrávce Mráze trefil Benýšek (viz video). Pak si tlak při přesilové hře a krátce po ní vypracovali i Jestřábi, gólové radosti se však nedočkali, a tak domácí podruhé trestali, osm vteřin před sirénou se trefil od modré Zemánek.Stejně jako domácí chtěli vyrovnat ve druhé třetině, bylo toto úsilí znát i na prostějovských hokejistech ve třetí části hry. Nejprve si sice tlak vypracovali díky přesilovce vysokoškoláci, Vrba však jejich střelecké pokusy pokryl a hra se přenesla před brněnskou branku. Nejprve nezužitkoval samostatný nájezd Zachar, o chvíli později jej napodobil Kolibár. Blízko vyrovnaní měl také Mikšovský, který ani nadvakrát nezužitkoval přihrávku Duby od mantinelu. Tři minuty před koncem se hostům naskytla jedinečná šance na vyrovnání v podobě přesilové hry (jednu z přesilovek Prostějova si můžete prohlédnout zde), tu však vzápětí svým vyloučením utnul kapitán Duba (video zde). I přesto si Jestřábi vypracovali ješte jednu dobrou příležitost v podobě střely Černého, jelikož ta však za zády brankáře Techniky neskončila, skončilo utkání vítězství Brna 2:1. A stejným poměrem dopadla i následná trestná střílení, v němž se za Prostějove trefil pouze v první sérii střílející Mikšovský, Duba ani Smejkal po něm neuspěli.

VSK Technika Brno – LHK Jestřábi Prostějov 2:1 (0:0, 2:1, 0:0)Branky a nahrávky: 36. Benýšek (Mráz), 40. Zemánek (Košecký, Brzobohatý) - 23. Berčák (Kryl). Rozhodčí: Mech. Vyloučení: 4:8. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:1, 2:1.

LHK Jestřábi Prostějov: Vrba (Vydržel) - Peštuka, Kolibár, Kumstát, Kaluža, Dufka, Paška, Finkes, Mašek - Smejkal, Duba, Handl - Černý, Šebek, Zachar - Žajgla, Kryl, Stráněl - Prokop, Berčák, Jedlička.