FOTO První krok za titulem Agelky zvládly

Přesnými a tvrdými smeči, pevnými bloky, ale i přesným podáním zdolaly Agelky v prvním čtvrtfinálovém zápase soupeře z Ostravy.

Úvodní zápas čtvrtfinálové série proti Ostravě zvládly volejbalistky Agelu Prostějov asi snadněji, než si sami představovaly. Zakřiknutý soupeř jim nebyl schopen dlouhodobě vzdorovat a první vítězství tak vcelku snadno zůstalo na domácí půdě.

Ostravanky dokázaly držet krok vždy pouze v začátcích setů. Ten první se hrál relativně vyrovnaně pouze do stavu 7:4, poté získaly domácí hráčky šest bodů v řadě a prakticky již nebylo o co hrát. Svým soupeřkám pak povolily pouze jednotky bodů, a díky znatelné převaze ve všech herních činnostech získaly první set 25:11.Druhý set se tomu prvnímu podobal jako vejce vejci. Opět do čtvrtého bodu se týmy držely na nerozhodném stavu, poté však Agel odskočil pro změnu třemi body a vedení postupně navyšoval. Vedl 10:5, 13:9 a od té doby ztratil pouze čtyři body. Druhou sadu tak získal v poměru 25:13.Třetí set vzdoroval ostravský tým do stavu 3:3, poté opět krátkou šňůrou Prostějovanky odskočily a budovaly si rozhodující náskok. Postupně vedly o tři až šest bodů, definitivně se utrhly sérií od stavu 15:9, kdy z pěti míčů získaly čtyři. Pak již nebylo problém celý set dotáhnout do vítězného konce 25:14 a celý zápas 3:0. V sérii se tak ujal Prostějov vedení 1:0, a zítra od 15:30, kdy je na programu druhé utkání, bude chtít vedení zopakovat.„Jsem zklamaný, že jsme nastoupili s přílišným respektem a nepředvedli, co umíme. První set jsme začali zbytečně nevynucenými chybami a dnes jsme celkově Prostějov ničím nepřekvapili. Věřím však, že jsme respekt ze sebe oklepali, zítra budeme lépe servírovat a více bodovat. Nemáme co ztratit,“ uvedl po zápase ostravský trenér Zdeněk Pommer.Domácí trenér Miroslav Čada byl pochopitelně spokojenější. „Myslím, že z naší strany tam nebyly žádné nepozornosti, chyby, a takhle se to má odehrát,“ uvedl prostějovský trenér s tím, že jeho týmu se dařilo především v útoku, kde kralovala Hrončeková, na přihrávce se prosazovala Chlumská a podání se dařilo de Assis. Zítra však Čada očekává úplně jiný zápas. „Dnes Ostrava nehrála dobře, zdálo se, že je spokojená, že je v play-off. Jiné to bude i z našeho pohledu, příležitost dostanou i další hráčky, a naopak některé, které mají zranění, necháme odpočívat, jako třeba Miletič,“ doplnil Čada.VK Agel Prostějov – TJ Ostrava 3:0 (-11, -13, -14)Stav série: 1:0(zkl)