FOTO První krok k titulu Agelky zvládly

Klíčovou hráčkou prvního zápasu byla Saskia Hippe. I díky ní Prostějov vyhrál vcelku hladce 3:0.
Další fotky:

Prostějovské volejbalistky nastoupily v sobotu k prvnímu zápasu finálové série UNIQUA extraligy, ve které změří síly s Olympem Praha a usilují o pátý titul v řadě.

Průběh zápasu:Úvod zápasu vyšel prostějovským hráčkám na jedničku. Při podání Andrey Kossanyiové si kombinací dobrých smečů Hippe, kvalitního servisu a obvyklé dávky obětavosti Chlumské získal vedení 9:0 a předurčil děj prvního setu. Pražské hráčky se však postupně rozkoukaly a postupně začaly stahovat. Nejblíže se domácímu týmu dostaly na šest bodů (17:11), poté však ze sedmi bodů získaly pouze jeden a prakticky ztratily šanci na zisk první sady. Agel si již závěr pohlídal a za jedenadvacet minut ji vyhrál 25:15.

Druhá sada již byla o něco vyrovnanější. Olymp vedl 3:5, Agelky však srovnaly a až do stavu 9:9 bylo skóre vyrovnané. Pak však přišla dlouhá série domácích, při které hrály prim servírující Hippe s Miletič, které prostějovskému týmu zajistily pohodlné vedení 18:10. Pak sice opět přišlo vzepětí Pražanek až na 21:16, závěr setu však opět patřil Agelu. Druhou sadu získal poměrem 25:18. Třetí set přinesl nejvyrovnanější průběh z celého zápasu. Olymp se ujal na začátku vedení 3:1 a to si udržoval až do stavu 6:8. Tříbodový náskok získal za stavu 9:12 a největší náskok, pěti bodů, získal za stavu 9:14. Pak se však k míči za základní čarou dostala Miletič a šesti body v řadě převrátila vedení na domácí stranu. Vedení si Čadův celek udržoval až do stavu 20:18, kdy soupeřky dokázaly dvěma body srovnat na 20:20 a schylovalo se k dramatu. Hostující hráčky se dokonce ujaly vedení 21:22, to však bylo z jejich strany vše. Prostějov při podání Miletič čtyřmi body završil zápas vítězství v setu 25:22. Celý zápas pak získal 3:0 a do zítřejšího druhého zápasu (od 17:00 hodin v hale Sportcentra DDM) jde s vedením 1:0 v sérii.Ohlasy po utkání:

„Dnešní utkání bylo poznamenané našim výborným vstupem. Olymp byl hodně nejisrý, čehož jsme využiuli. Ve třetím setu zlepšily obranu na síti i v poli, dnes jsme však dominovali v útoku a vítězství si zasloužili,“ zhodnotil zápas Miroslav Čada. Za výkon v zápase pochválil Saslkii Hippe, „Sas útočila zdaleka nejlépe, dva sety táhla, Byl to její výborný zápas.“ Zítra však očekává těžší zápas. „Podání ze strany Olympu nebylo takové, jako v předchozích zápasech. Očekáváme však, že si zde zvykli a zítra půjde do většího rizika,“ komentoval Čada.

„Snes jsme pidlehli zcela jednoznačně. Nedokázali jsme vzdorovat v žádném ze setů, snad s výjimkou toho posledního. Jinak nám nešlo vůbec nic,“ řekl k utkání kouč Olympu Praha Stanislav Mitáč. „Jsme hodně unaveni ze série s Přerovem. Dělali jsme si plané naděje, že by to dnes mohlo, ale výkon ani nasazení se nedá přirovnat ani k semifinálové sérii,“ dodal. Zítra také očekává jiný duel. „Sázíme na to, že máme pomalý rozjezd v cizích halách. Zítra si proto půjdeme potrénovat přihrávku, abychom Prostějovu byli důstojným soupeřem, a třeba ho i porazili,“ dodal Mitáč. VK Agel Prostějov – PVK Olymp Praha 3:0 (-15, -18, -22)(zkl)