Fotbalisté 1. SK si poradili s druholigovým Frýdkem-Místkem

ilustrační foto

V úterním utkání na půdě Frýdku-Místku šli Hanáci do vedení zásluhou Koudelky, ještě veseleji na prostějovské střídačce bylo ve třicáté šesté minutě, kdy si do vlastní branky srazil míč Uvíra. Hostům se nakonec podařilo tento náskok udržet do konce a zvítězit 2:0.

Úvod utkání byl spíše opatrný, opatrnost protrhla až střela Jana Koudelky, která Prostějov dostala do vedení. Po rohovém kopu se hosté radovali znovu, když si míč do vlastní branky srazil hráč Frýdku. Ještě před koncem poločasu měl velkou šanci Pribula a míč za Burešeš nedostal.

Ve druhém poločase dostal velikou příležitost vyniknout prostějovský brankář Kofroň, který vystřídal Bureše, když po faulu na Ďuricu byla nařízena penalta, kterou Kofroň dokázal vystihnout a zlikvidovat. Minutu po penaltě měl Ďurica další tutovku, kterou zazdil trestuhodně vysokou střelou. Do konce zápasu už další gól nikdo nepřidal a i když domácí v zápase různě točili se sestavou, mohou se Prostějovští chlubit skalpem druholigového týmu.