V městském derby Haná - Vrahovice vyhráli domácí na penalty

Foto Jiří Gándhí Procházka

Na "umělce" Za drahou nastoupili v úvodním kole Hanáci proti hráčům Vrahovic.

V úvodních minutách měli domácí nejméně tři gólové šance, ale z nich využili pouze jedinou. To Strouhal vypálil svou střelu pod víko mezi ruce brankáře Pokorného. Po půlhodině hry přidal druhý gól Světlík a domácí si mysleli, že mají vystaráno. Gólem do šatny vrátil hosty do zápasu Vitásek! Nu, a v 71. minutě hry, kdy mladíci z Vrahovic přehrávali domácí plejery, vyrovnal na 2:2 Fadrný. Hosté neustále tlačili, ale nic už nezměnila ani tyč domácího Gábora sedm minut před koncem zápasu. V následném penaltovém rozstřelu měli vrahovičtí zvlhlou mušku, protože jim domácí Lošťák tři penalty zneškodnil.

V dalším kole zajíždí Hanáci v sobotu 13.srpna na "horkou" půdu do Otaslavic.

TJ Haná Prostějov - TJ Sokol Vrahovice 3:2 na p.k. (2:1)Branky: 10. Strouhal, 33. Světlík - 40. Vitásek, 71. FadrnýRozhodčí: Krátký - Procházka, Holinka, žluté karty: Závodský (V)Diváků: 90

Sestava TJ Haná Prostějov:  Lošťák - Jančiar, Ohlídal, Michal Trnavský, Dominik Holomek - Strouhal, Černý, Krupička, Marek Holomek (75. Novák) - Světlík, Gábor. Trenér: Daniel Kolář