Mistři z Hané míří do 1.B třídy KFS

Foto Jiří Gándhí Procházka, Oldřich Lošťák

V posledním mistrovském zápase okresního přeboru v kopané nastoupili Hanáci proti mužstvu FK Výšovice. Domáci potřebovali bod, aby se umístili na prvním místě tabulky. Celý zápas byl plný střetů, hrubých faulů, ale také bojovné kopané o každý metr.

Domácí se dlouho nemohli dostat do gólové šance, až těsně před poločasovou přestávkou naběhl na Krupičkův centr " zadák" Martin Kolář a typickým "angličanem" hlavou poslal Hanáky do vedení. Stejný scénář proběhl i na začátku druhého poločasu, když opět Martin Kolář překonal hostujícího brankáře Pychoru. Hosté měli také několik šancí, ale ty zmařil pozorný Lošťák v brance Hané. V 73.minutě připojil třetí branku Bartoň, a to už Hanáci věděli, že jim titul přeborníka okresu už nikdo nevezme. Svými hlasivkami Hanáky hlasitě podporovala i jejich přípravka. Před koncem zápasu se stadiónem neslo "m i s t ř i", "m i s t ř i"!  Po zápase předal Hanákům pohár za vítězství v okresním přeboru předseda OFS Prostějov Milan Elfmark a mohlo se začít slavit, protože Haná je věčná! Haná je nesmrtelná! a hlavně od podzimu je v 1.B třídě!!

Samotná oslava celoroční úspěšné práce fotbalistů, funkcionářů a členů TJ Haná Prostějov proběhla tradičně "U Juldy".  A to ještě Hanáci stihli  sledovat své fotbalové vzory při zápase v Norsku!! Tak ať se jim na podzim daří!!

Oldřich Lošťák

TJ Haná Prostějov  - FK Výšovice 3:0 (1:0) Branky: 44. a 50. Martin Kolář, 73. Bartoň. Rozhodčí: Dömisch - Lošťák, Lužný. ŽK: Světlík, Jančiar -  Kozdas, Koukal, Fildán. Diváků: 50 Sestava TJ Haná Prostějov: Lošťák - Jančiar, Trnavský, Martin Kolář, Světlík - Dominik Holomek (52. Strouhal), Krupička, Marek Holomek ( 80. Zbožínek), Jakub Novák (66. Bartoň) - Zatloukal (76. Křížek), Gábor (82. Ociepka) Trenér: Daniel Kolář