Fotbalisté na jaře potřetí prohráli

Není tomu tak dávno, co to vypadalo, že prostějovským fotbalistům stojí již velmi málo v cestě za vysněným postupem, jenže nyní může být všechno jinak. Modrobílí prohráli na hřišti Mohelnice 3:0 a pokud druhé Vítkovice ve svém nedělním duelu uspějí, stáhnou náskok Prostějovanů na pouhé dva body.

O duelu v Mohelnici v podstatě rozhodl úsek mezi dvacátou pátou a třicátou minutou, v němž domácí tým nejprve kopal penaltu, kterou proměnil Fiala a brzy po něm přidal druhý gól Pinkava. Místo zdramatizování průběhu v druhé půli Prostějovští po čtvrt hodině hry inkasovali potřetí a stav 3:0 vydržel až do konce.

Jde o druhou porážku 1.SK za sebou, Hanáky může mrzet o to více, že v tomto duelu byli celkem jasným papírovým favoritem. Druhé Vítkovice aktuálně ztrácejí pět bodů, jenže svůj zápas v tomto kole ještě neodehrály, čeká je v neděli a postaví se předposlední Třebíči, takže je dost pravděpodobné stáhnutí náskoku Prostějovských na pouhé dva body.