Haná vyhrála ve Velkém Týnci. Sokol Velký Týnec – Haná Prostějov 3:6 (1:3)

Foto Oldřich Lošťák, Haná Prostějov

V 10. kole 1. B třídy skupiny B Olomouckého KFS nastoupili Hanáci ve Velkém Týnci. Domácí jsou v tabulce na 2. místě, a tak se očekával těžký zápas. Ve 3. minutě centrovali domácí hráči do vápna Hané, ale míč z hlavy Švédy skončil v Marákově náručí. Prvních patnáct minut zápasu se hrálo stylem nahoru dolů.

V 15. minutě nahrál Ošlejšek Hladkému, který našel volného Gábora a ten střelou vedle gólmana Hložka otevřel skóre zápasu – 0:1. Ve 26. minutě se míč odrážel od domácích obránců, až střela Hladkého zblízka skončila ve „vinklu“ - 0:2. Hned z protiútoku zahrozili domácí a Doležel snížil na 1:2. Ve 30. minutě vypálil Gábor, ale minul domácí branku. Ve 34. minutě zahrával Krupička rohový kop a míč dopravil za záda Hložka Gábor – 1:3. Ve druhém poločase začali domácí velkým tlakem a v 50. minutě opět Doležel snížil na 2:3. Hráči Hané se postupně otřepali a v 56. minutě Gábor nádhernou střelou z dálky opět navýšil náskok Hané – 2:4. A aby to nebylo málo, tak z dalšího útoku po přihrávce Gábora Dospiva upravil na 2:5. V 74. minutě hráči Týnce podnikli rychlý útok, ale střela neúnavného Doležela minula Marákovu branku. Z protiútoku mohli hosté zvýšit, ale uniknuvší Dospiva přehodil Hložka, avšak míč skončil těsně vedle tyče. V 77. minutě hosté faulovali v pokutovém území a Mazur nadvakrát dorazil nařízený pokutový kop – 3:5. Hráči Hané ještě v závěru zápasu využili rozhozené domácí obrany a Gábor svým čtvrtým gólem upravil na konečných 3:6. A tak si Hanáci po nádherném boji a nasazení vezou zaslouženě tři body!

Hodnocení zápasu trenérem Hané Prostějov Danielem Kolářem: „Z naší strany výborná první půle, kterou jsme odehráli opravdu skvěle a zaslouženě po poločase vedli 3:1. Na začátku půle druhé nás domácí zatlačili a podařilo se jim snížit na rozdíl jediného gólu. Podařilo se nám ale otřepat se, a díky konečně dobré produktivitě jsme vstřelili takový počet gólů, který nám v tomto utkání zajistil vítězství. Velká gratulace všem hráčům.“

Branky: 27. a 50. Doležel, 77. Mazur – 15., 34., 56. a 85 Gábor, 26. Hladký, 57.Dospiva

Rozhodčí: Stloukal – Kopecký, Vlček

ŽK: 36. Coufal – 80. Krupička

Diváků: 100

Sestava Hané Prostějov: Marák – Khoma, Ošlejšek, Cibulec, Trnavský (84. Pavelko) – Hladký, Typner (89. Valach), Krupička, Novák – Kaminskyi (46. Dospiva), Gábor

Trenér: Daniel Kolář (Oldřich Lošťák, Haná Prostějov)