Hanáci v derby podlehli Olšanům. Haná Prostějov – Sokol Olšany 1:4 (0:3)

Foto Oldřich Lošťák, Haná Prostějov
Další fotky:

Už v 1. minutě podnikli hosté útok a Samek zblízka podél gólmana otevřel skóre zápasu. V 5. minutě kopal domácí Typner trestný kop a Bokůvka jeho střelu vyrazil na roh. Ve 21. minutě opět hosté zaútočili a Samek po sólu zvýšil na 2:0. Hanáci kazili množství přihrávek a zadarmo přenechávali míč hostům.

Ve 27. minutě poslal Gábor Typnera do brejku, ale jeho sólo skončilo těsně vedle Bokůvkovy branky. Ve 32. minutě šel opět sám na gólmana Samek a čistým hatrickem potřetí překonal Maráka. Domácí zahrozili ve 39. minutě, ale střelu Ošlejška vyrazil Bokůvka na roh. V 55. minutě domácí Gábor orazítkoval břevno olšanské branky. Konečně v 58. minutě se Hanáci dočkali branky. Trestný kop Ošlejška a hlavička Cibulce skončila za Bokůvkovými zády 1:3. V 65. minutě dostal přihrávku hostující Marek, ale sám proti Marákovi střílel vedle. Hanáci ve snaze vstřelit gól stáhli v závěru zápasu na tři obránce a Nakládal po brejku uzavřel skóre zápasu. V příštím kole zajíždí Hanáci do Velkého Týnce a Olšany přivítají doma Sigmu Lutín.

HODNOCENÍ TRENÉRŮ

Daniel Kolář – Haná Prostějov: „Chtěli jsme se dnes soustředit na začátek zápasu a přesto hned v 1. minutě jsme dostali první gól. Další dva byly jako přes kopírák. Drželi jsme o něco více míč a vždy po naší ztrátě jsme je inkasovali z brejku. Druhý poločas jsme byli lepším týmem, ale víc než jeden gól se nám už bohužel vstřelit nepodařilo.“

Antonín Pospíšil – Sokol Olšany: „Podařil se nám vstup do zápasu. V 1. minutě jsme vedli 1:0! Postupně se nám dařila taktika, kterou jsme si vytvořili tříbrankové vedení. Co se týče první půlky – spokojenost. Druhá půlka se ve stejném stylu nedařila, obdrželi jsme branku. Chyběl nám druhou půli klid na míči. Pochvala pro celý mančaft a gólmana, který vychytal pár nebezpečných střel. V závěru se nám podařilo vstřelit čtvrtou branku a bylo o zápasu rozhodnuto. Pochvala trenéra patří Samkovi za hatrick – tři nájezdy a tři góly! Tak by to mělo vypadat!

Branky: 58. Cibulec - 2., 21. a 32. Samek, 87. Nakládal

Rozhodčí: Šerý – Vilímek, Běhal

ŽK: Hladký, Novák – Seidler, Nakládal

Diváků: 100

Sestavy mužstev. Haná Prostějov: Marák -Trnavský, Ošlejšek (66. Jančiar), Kaminskyi, (54. Cibulec), Pavelko (54. Kadlec) - Hladký, Khoma (86. Sigmund), Krupička, Novák – Gábor Typner  Trenér: Daniel Kolář

Sokol Olšany: Bokůvka - Keluc, Hansl, Lobodáš, Jiří Pospíšil – Elner (62. Marek), Ďurina, Koleňák (86. Aila), Seidler (86. Antonín Pospíšil) - Samek – Kaprál (62. Nakládal) Hrající trenér: Antonín Pospíšil