Hanáci klopýtli až ve třetím kole. FC Lužice – Haná Prostějov 3:1 (0:1)

Foto Oldřich Lošťák

Ve třetím jarním kole 1. B třídy skupiny B Olomouckého KFS nastoupili Hanáci na hřišti FC Lužice. V 9. minutě střílel hostující Dospiva z křídla, ale mířil nad branku. V 18. minutě také střela domácího Niessnera minula Marákovu branku. O tři minuty později prošel středem hřiště hostující Kaprál, ideálně přihrál Novákovi a ten nekompromisně zakončil k pravé tyči – 0:1.

Z následujícího protiútoku hlavičkoval domácí Fencl mimo Marákovu branku. Ve 26. minutě prošel stejný domácí hráč až do vápna Hané, ale opět měl nepřesnou mušku. Stejně dopadl o minutu později domácí Stach. Ve druhé půli se domácí snažili vyrovnat a v 65. minutě se jim to po dalekonosné střele Klabačky podařilo - 1:1. V 77. minutě byl vyloučen za hrubý faul domácí Stach. Hanáci mohli změnit skóre, ale střelu Kaprála z 30 metrů domácí gólman Puškár vyrazil před Nováka a ten zblízka trefil pouze brankáře domácích. V 88. minutě zahrávali domácí trestný kop a míč z kopačky Niessnera skončil u tyče Marákovy branky – 2:1. V divokém závěru zápasu oslabení lužičtí přidali v 90+1 minutě třetí gól opět Niessnerem.

V příštím kole přivítají Hanáci v sobotu 13. dubna v 15.30 hodin ve Vrahovicích tým FC Hněvotín. Přijďte je povzbudit!

Hodnocení trenéra Hané Prostějov Daniela Koláře: „Dnes jsme po většinu utkání nebyli lepším týmem. Dopředu nám to moc nešlo a v držení míče byli domácí lepší. I přesto jsme měli utkání skvěle rozehrané a je velká škoda, že se nám ho kvůli laciným gólům nepodařilo dovést k lepšímu výsledku. Bodovat jsme tady dnes mohli a měli!“

Branky: 65. Klabačka, 88. a 90+1 Niessner – 21. Novák

Rozhodčí: Mašek – Lasovský, Ječmeň

ČK: 77. Stach

ŽK: 76. Klabačka, 90. Bábek – 90+2 Typner

Diváků: 100

Sestava Hané Prostějov: Marák – Khoma, Cibulec, Čermák, Trnavský – Dospiva (87. Valach), Ošlejšek, Kaprál, Novák – Typner, Gábor

Trenér: Daniel Kolář (Oldřich Lošťák, Haná Prostějov)