FOTO + VIDEO Prostějov v druhém přípraváku rozstřílel Břeclav

Jestřábi v druhém přípravném zápase porazili Břeclav.

Poprvé před domácími fanoušky se po letní přestávce představili Jestřábi Prostějov. Přestože jejich výkon nebyl tak svěží, jako v úterý v Brně, svého druholigového soupeře přehráli poměrně suverénně 5:2.

V úvodu zápasu byla na obou týmech znatelná únava, Břeclavští hráli druhý zápas ve dvou dnech, Prostějovští pak do zápasu vstoupili uprostřed tvrdé přípravy. První třetina nepřinesla příliš brankových příležitostí. Největší měl v šesté minutě Kumstát, který svůj nájezd zakončil mimo, o šest minut později pálil jen do betonů hostujícího Hübnera Smejkal. Jinak první část hry připravila divákům řadu nepovedených zakončení, proto skončila 0:0.

Po změně stran se s góly roztrhl pytel. Hned po 98 vteřinách byl v samostatném nájezdu faulován Černý, který následný samostatný nájezd proměnil. O necelé tři minuty později pak střelou pod břevnu zvýšil na 2:0 Handl. Vzápětí však snížil dorážkou Beránek a iniciativa se krátce přesunula na břeclavské hokejky. Jurča mohl ze samostatného nájezdu dokonce vyrovnat, Vrba se však vyznamenal. Zvýšená aktivita hostí však neměla dlouhého trvání a byli to Jestřábi, kteří se usídlili v obranném pásmu soupeře. A brzy se také dočkali zasloužené odměny. Od Tomigy a Žajgly se puk dostal ke Stránělovi a Prostějov opět vedl o dvě branky. Závěr třetiny patřil domácím a nebýt pozorného Hübnera v brance hostí, mohlo být skóre ještě vyšší.

Ve třetí části hry byla patrná snaha Břeclavských po snížení. Hned po 37 sekundách hry to zkoušeli Bartoš s Popolanským, Vydržel však oba jejich pokusy vykryl. Stejně dopadly o chvíli později Bolfik a Zháňal, ani jeden však neuspěl, a tak trestal Prostějov – v 50. minutě se po přihrávce Šebka trefil Kumstát. Poté se sice ještě podařilo korigovat Bolfikovi, účet zápasu však podtrhl Zachar, který zužitkoval přesnou Černého přihrávku. Závěrečné nájezdy vyhrála Břeclav 3:1, když jediným přesným exekutorem za Prostějov byl Michal Černý.

LHK Jestřábi Prostějov - HC Lvi Břeclav 5:2 (0:0, 3:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 22. Černý (TS), 25. Handl (Kolibár, Duba), 30. Stráněl (Žajgla, Tomiga), 50. Kumstát (Šebek, Černý), 58. Zachar (Černý, Šebek) - 26. Beránek (Lechner), 54. Bolfík (Novák)

LHK Jestřábi Prostějov: Vrba (Vydržel) - Kumstát, Kolibár, Paška, Kaluža, Peštuka, Fines - Tomiga, Mašek – Handl, Duba, Smejkal – Šebek, Černý, Zacha – Žajgla, Kryl, Stráněl – Jedlička, Berčák, Prokop.

HC Lvi Břeclav: Hübner (Hort) - Dittrich, Koukal, Směřička, Beneš, Novák, Čuňočka, Nekáranec - Tuhlář, Popolanský, Jurča - Beránek, Lechner, Konečný - Gabriška, Dimitrov, Vlašic - Zháňal, Bolfik, Bartoš