Volejbalistky Agelu zakončily základní část výhrou nad SG Brno

Dobrý smeč byl jedním z faktorů dnešní jasné výhry Agelek nad SG Brno.

Až na úvod jasný průběh měl poslední zápas volejbalistek Agelu Prostějovu v základní části proti poslednímu týmu tabulky SG Brno.

Začátek prvního setu ještě dokázaly Brňanky držet s favoritem krok, když vedly 2:3, 5:6 nebo 6:8, pak se však dostala na podání Miletič a osmibodovu šňůrou zajistila domácím pohodlné vedení 14:8. Následně se zlepšila celá hra Agelek, zejména smeč, a následovalo klidné vítězství v prvním setu 25:14.

Začátek druhé sady již byl mnohem jednoznačnější, zejména od stavu 4:2, kdy se k servisu dostala prozměnu Hippe a domácí tým získal vedení 14:2. Mladý tým Brňanek dělal chyby především na příjmu, po němž si pak nebyl schopen dobře přihrát. Až po zisku dvanáctibodového vedení povolily Prostějovanky svému soupeři několik bodů, i druhé dějství však dotáhly do jednoznačného vítězství 25:10.

Ještě klidnější průběh pak měl třetí set, ve kterém se pro změnu na podání zaskvěla Žarkova a svěřenkyně trenéra Čady po její desetibodové sérii získaly náskok 18:4. Celý set pak zvládly v poměru 25:9.

Trenér Čada byl po zápase spokojený především s tím, že jeho svěřenkyně outsidera nepodcenily a předvedly kompaktní výkon. Kapitánka Solange Soaresová pak kvitovala, že její tým sehrál konečně doma zápas bez nervů. Trenér hostí Ondřej Marek pak zmínil dva aspekty, které dnes rozhodly o jasném výsledku utkání – dobré podání v případě Prostějova a špatný příjem Brňanek.

VK Prostějov – SG Brno 3:0 (14, 10, 9)Rozhodčí: Rychlík a Pavelek. Čas: 56 minut. Diváků: 300.

Sestavy:Prostějov: Miletič, Hrončeková, Hippe, Kossányiová, Žarkova, Vincourová, libero Gomes – Melichárková, Soares, Zatloukalová. Trenér: Miroslav Čada.SG Brno: Kurková, Nálezková, Holečková, Najbrtová, Kubíčková, Herbočková, libero Uhlířová – Slámová, Beránková, Vorlová, Pospíšilová, Hudylivová. Trenér: Ondřej Marek.

Bodový vývoj – první set: 2:3, 4:3, 5:6, 6:8, 14:8, 19:9, 19:11, 21:11, 24:12, 25:14. Druhý set: 0:1, 4:1, 14:2, 16:4, 16:6, 18:6, 21:9, 25:10. Třetí set: 3:0, 5:3, 8:3, 18:4, 20:5, 22:6, 22:8, 25:9.