Prostějovští hokejoví fanoušci se v jarních měsících vrhli na street art. Prostějovské ulice už zdobí osm nápaditých graffiti, další dvě hodlají dokončit do konce roku.

Grafitti najdete na stěnách uvnitř areálu zimního stadionu, i na zdech soukromých majitelů. Všechna jsou řádně povolena. "Kromě zkrášlení slouží hlavně k propagaci klubu," uvádí Fans. Cestu nezavírají dalším kresbám. „Pokud by měl někdo volnou či nevábně vypadající zeď nebo garáž, může se nám ozvat do zpráv. Připravíme grafický návrh a na vlastní náklady vytvoříme něco podobného jako v tomto případě. Podpoříte prostějovský hokej a zároveň bude Vaše nemovitost vypadat zase o něco lépe,“ vzkazují. (ber)

Beseda s LHK Jestřábi se uskuteční 25. září 2018 od 18 hodin na zimním stadionu v Prostějově.

Její součástí bude mimo jiné systém financování sportovních klubů a výstavba nových sportovišť v Prostějov. (red)

OBRAZEM: Jestřábi měli autogramiádu. Ve Zlaté bráně

Foto MM

V pátek 30. března odpoledne se v obchodním centru Zlatá Brána v Prostějově konala autogramiáda A-týmu Jestřábů. Zájemci si mohli nechat podepsat předmět nebo suvenýr, vyfotit se se svým oblíbencem, připravena byla i nová sada podpisových karet.

Na akci nechyběla brankářská jednička týmu Jakub Neužil a největší opory úspěšného týmu prostějovských Jestřábů. Nejproduktivnější hráč WSM ligy Tomáš Nouza, nejlepší střelec soutěže Tomáš Divíšek, kapitán týmu Matouš Venkrbec, Lukáš Luňák, David Dvořáček a další. "Bylo to moc fajn, kluk hokejisty vůbec poprvé viděl v civilu," pochvaloval si jeden z tatínků. (ber)

Malí hokejisté si dnes zahráli se svými idoly Jestřáby!

Foto Milan Valenta

Během dnešní brzkého odpoledne si mladí hokejisté SK Prostějov 1913 zahráli se svými idoly z A týmu LHK Jestřábi. Kolem stovky malých dětí si dnes vyzkoušelo, jak se hraje dospělácký hokej.

"Kluci si zahráli zápas proti Jestřábům, vyzkoušeli si i nájezdy na brankáře. Celá akce trvala asi kolem hodiny a kluci si to moc užili", uvedl k zaslaným fotografiím jeden z přítomných tatínků Milan Valenta. (red)

Kdo vyhrál třetí ročník ankety Sympaťák WSM Ligy?

Foto LHK Jestřábi

Historicky třetím Sympaťákem WSM Ligy se stal Jakub Teper, obránce VHK ROBE Vsetín. Prostějovský zástupce, útočník LHK Jestřábi Tomáš Divíšek, skončil na desátém místě.

Nenavázal tak na úspěch svého kolegy Matouše Venkrbce, který se stal vítězem prvního ročníku soutěže. Do ankety přišlo 5 263 hlasů.

Anketa Sympaťák WSM Ligy opět probíhala ve spolupráci BPA sport marketing a.s., Českého svazu ledního hokeje, společnosti World Systems Market, Inc., firmy eSports.cz a oficiálního webu českého hokeje Hokej.cz.

Prostějov prohrál v prodloužení, do semifinále postupuje Kladno

Foto čtenář

Prostějovští hokejisté dnes v důležitém utkání prohráli s Kladnem 3:4 v prodloužení.

Dnešní výsledek znamená pro Jestřáby konec sezony, jelikož čtvrtfinálovou sérii s Kladnem prohráli 2:4. Jágr opět nastoupil pouze na první buly. (red)

Jestřábi se utkají s Kladnem. Fandíme!

ilustrační foto LHK Jestřábi

Vyrovnaná série mezi Prostějovem a Kladnem dospěla do šestého zápasu, ve kterém Jestřábi musejí vyhrát, aby poslali čtvrtfinále do rozhodujícího utkání číslo sedm. Hraje se právě dnes!

Dnes by měl Jaromír Jágr, po jednozápasové absenci, opět nastoupit za Kladno. Klasicky na pár vteřin. „Jestli nebude zácpa na silnici, tak dorazím,“ uvedl Jágr, který má stále problémy s kolenem. „Hrozně mi ochably nohy, a když jdu něco dělat, tak ta zátěž na koleno je větší a necítím se moc dobře,“ dodal. Zápas ve čtvrtek na prostějovském zimní stadionu začíná v 18 hodin. (red)

3:2. Druhá třetina rozhodla o prohře Jestřábů

Páté utkání čtvrtfinálové série hostila poloprázdná ČEZ aréna. Skončilo bohužel prohrou prostějovských hokejistů 3:2.

V první třetině si Jestřábi dokázali vypracovat dvoubrankový náskok, ale Rytíři na konci třetiny snížili a pak ve druhé třetině otočili stav zápasu. Prostějovští se pokoušeli o obrat, ale i díky několika vyloučením se jim to nepovedlo.

Ve čtvrtek 8.3. od 18:00 tak budou hrát na svém ledě o všechno. Musí vyhrát, aby si vynutili sedmý rozhodující zápas. (red)

Jestřábi porazili Kladno po nájezdech. Jdete dnes fandit?

Třetí utkání čtvrtfinálové série se odehrálo v sobotu na prostějovském ledě a nabídlo strhující podívanou. Domácí si vypracovali v první třetině dvoubrankový náskok a nepouštěli Kladenské do hry.

Druhá třetina byla naopak zcela v režii hostů, kteří dokázali třikrát skórovat a do kabin se šlo za stavu 2:3 pro Kladno. Ve třetí třetině domácí v přesilovce vyrovnali a zápas rozhodly až nájezdy, ve kterých Jestřábi dokázali urvat první vítězství. Pokud jste nestihli včerejší zápas, naše hokejisty můžete podpořit dnes. Zápas začne v 17 hodin. (red)

Tip na víkend: Jestřábi si to rozdají s Rytíři

V sobotu a v neděli bude od 17 hodin patřit ledová plocha zimního stadionu v Prostějově dvěma utkáním v play off. V obou se střetnou prostějovští Jestřábi s kladenskými Rytíři.

Naši hokejisté mají Jágrovu týmu co vracet, přesně řečeno dvojnásobnou porážku z minulých dnů. Doufejme, že se to s podporou fanoušků podaří! A možná nastoupí i božský Jarda. Byť na pár vteřin. (ber)