Policisté ocenili nejlepší pracovníky

Policisté ocenili nejlepší pracovníky
ilustrační foto
Další fotky: 
Policisté ocenili nejlepší pracovníky
Policisté ocenili nejlepší pracovníky
Policisté ocenili nejlepší pracovníky
Policisté ocenili nejlepší pracovníky

Ve čtvrtek 23. ledna 2020 proběhlo v reprezentativních prostorách obřadní síně prostějovské radnice slavnostní vyhlášení nejlepších policistů a občanských zaměstnanců Územního odboru Prostějov za rok 2019. Slavnostního aktu se zúčastnila celá řada významných hostů nejen z řad Policie České republiky, ale i ostatních složek IZS a veřejného života.

Program slavnostního ceremoniálu zahájil vedoucí Územního odboru Prostějov plukovník Tomáš Adam. Ten přítomné přivítal a v projevu za dobrou práci poděkoval všem policistům i občanským zaměstnancům v rámci celého Územního odboru Prostějov a poděkoval i přítomným zástupcům všech organizací, které s Policií ČR na Prostějovsku spolupracují.

Projevy pronesli také náměstek ředitele Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje, plukovník Radovan Vojta, hejtman Olomouckého kraje pan Ladislav Okleštěk a primátor města Prostějova Mgr. František Jura.

Hlavním bodem dnešního slavnostního setkání bylo udělení medailí policejního prezidenta a vyhlášení nejlepších pracovníků jednotlivých oddělení územního odboru Prostějov, nejlepšího velitele a také nejlepšího občanského zaměstnance za rok 2019.

Medailí policejního prezidenta za věrnost bylo oceněno celkem 17 policistů. Za více než desetiletý výkon služby s velice dobrými výsledky bylo medailí třetího stupně oceněno 11 z nich. Medailí druhého stupně, za více než dvacet let trvání služebního poměru s velmi dobrými výsledky, bylo oceněno pět policistů. Jeden policista pak obdržel i medaili třetího stupně – za více než 30 let trvání služebního poměru.

Dva policisté obdrželi Čestnou medaili Policie České republiky a byly uděleny také dvě Medaile Územního odboru Prostějov. Jednu z nich plukovník Tomáš Adam udělil služebnímu lékaři prostějovských policistů Pavlu Svobodovi. "Lékař medaili obdržel nejen za dlouhodobou spolupráci s územním odborem, ale hlavně za záchranu života jednoho z policistů, který v listopadu minulého roku v čekárně jeho ordinace po právě aplikovaném očkování zkolaboval. Jenom díky poskytnutí rychlé a odborné první pomoci doktorem Svobodou, dnes náš kolega nejen že žije, ale bez dalších následků může žít úplně stejně, jako před tím," uvedl policejní mluvčí František Kořínek.

Kulturního zpestření slavnostního ceremoniálu se ujali žáci Základní umělecké školy Vladimíra Ambrose v Prostějově. Mladým hudebníkům a jejich učitelům tak za zpříjemnění atmosféry dnešního slavnostního dne patří veliké poděkování. Stejné patří i zástupcům Magistrátu města Prostějova, kteří umožnili konání slavnostního aktu v reprezentativních prostorách prostějovské radnice. (red)

Foto: PČR

Poslat nový komentář