Hanáci jsou bez bodů a bez Čermáka. SK Haňovice – Haná Prostějov 4:3 (2:0)

Foto Oldřich Lošťák
Další fotky:

V 8. kole 1. B třídy skupiny B Olomouckého KFS zamířili Hanáci do Haňovic. Už v 6. minutě vyrobili hosté chybu v obraně a Dostál otevřel skóre zápasu – 1:0. Ve 14. minutě zahrával hostující Typner trestný kop a míč z hlavy Krupičky šel těsně vedle domácí branky. O pět minut později se dostal do gólové šance hostující Gábor, ale také jeho střela těsně minula Prachařovu branku.

V 31. minutě podnikli domácí po dlouhém nákopu brejk a Otava zvýšil na 2:0. Ještě v 37. minutě vyrazil hostující Lošťák míč po opakované střele domácích útočníků. V 55. minutě navýšili domácí Navrátilem na 3:0. Po této obdržené brance dostali Hanáci křídla a během 11. minut vyrovnali. Nejprve nahrál Krupička v 56. minutě Novákovi a ten křížnou střelou ke vzdálenější tyči snížil na 3:1. O tři minuty později Gábor přihrál Novákovi a ten zblízka prostřelil Prachaře – 3:2. V 67. minutě za tlaku hostí skončila střela Typnera za zády Prachaře – 3:3! Na víc i přes velkou snahu se Hanáci už nezmohli a v 84. minutě domácí Vilímec vstřelil čtvrtou branku domácích. Stínem zápasu bylo zbytečné vyloučení hostujícího Čermáka v 88. minutě za strčení do soupeře! A tak Hanáci i přes zlepšený výkon ve druhém poločase jedou z Haňovic s prázdnou.

Hodnocení zápasu trenérem Hané Prostějov Danielem Kolářem: „Opět jsme nezačali dobře. Hrát jsme začali až od stavu 0:2. Poté jsme byli o něco lepším týmem, a i když jsme inkasovali třetí gól, vytrvali jsme a rychle se nám podařilo srovnat. Za stavu 3:3 jsme neproměnili další dvě šance, a naopak po chybě inkasovali. Ze závěrečného tlaku se nám bohužel vyrovnat nepodařilo.“

Branky: 6. Dostál, 31. Otava, 55. Navrátil, 84. Vilímec – 56. a 59. Novák, 67. Typner

Rozhodčí: Machala – Fuchs, Přenosil

ŽK: Uvízl – Hladký

ČK: 88.Čermák (H)

Diváků: 90

Sestava Hané Prostějov: Lošťák – Jančiar (65. Sigmund), Ošlejšek, Čermák (88. ČK), Trnavský – Hladký, Krupička, Dospiva, Novák – Gábor, Typner

Trenér: Daniel Kolář