Sopoty zapomenuty, Agel si spravil chuť na KP Brno

ilustrační foto (autor: vkprostejov.cz)

Přesně čtyřiadvacet hodin po nevydařeném klání Ligy mistrů proti Treflu Sopoty nastoupily volejbalistky Agelu Prostějov na půdě KP Brno, aktuálně pátého celku UNIQUA extraligy.

Celek Miroslava Čady nastoupil k zápasu oslaben o řadu opor, Chlumskou, Jelínkovou, Kossányiovou a Melichárkovou však dokázaly jejich spoluhráčky nahradit. Hanačkám vyšel vstup do utkání, ve kterém se ujaly vedení 1:5 a vedly i 11:6, soupeřky však dokázaly rychle snížit na rozdíl jednoho bodu 11:12.  Čtyřmi získanými body však Prostějovanky odskočily na 11:16 a set pak bezproblémově dotáhly do vítězného konce.

Druhou sadu zahájily Agelky opět razantně a ujaly se vedení 3:9. Následně přišlo opět polevení a brněnské snížení až na 8:11, zlepšené bloky, nahrávky i servis však přinesly následných pět bodů prostějovských hráček a zisk rozhodujícího náskoku. Brňanky však v tomto setu nedaly svoji kůži tak lacino jako v prvním případě, a přestože prohrávaly již 11:19, odvážnou hrou snížily až na dvoubodový rozdíl 21:23. Pak však převzaly otěže zápasu opět hráčky Prostějova a zlepšenou hrou získaly i druhý set v poměru 21:25.

Krize z druhého dějství se však přenesla i do třetího setu, v němž Agelu nefungoval příjem a z toho vyplývající následný útok, a přestože se ujalopět vedení, již nebylo tak výrazné, a se soupeřkami se tahal o vedení v zápase. Hráčky KP byly na vrcholu za stavu 10:8, následně však ze sedmi míčů uhrály jen jediný a Prostějov byl opět ve vedení 11:14. Domácí hráčky sice dále kousaly a vytrvale stahovaly získané prostějovské body, na více než sedmibodovou prohru 18:25 (rozhodující trhák nastoupil Agel za stavu 18:20) ve třetím setu a celkovou prohru 0:3 v zápase to nestačilo.

KP Brno – VK Prostějov 0:3 (-16, -21, -18)

Rozhodčí: Rychlík a Buchar. Čas: 73 minut. Diváků: 100.

Sestava Brna: Nálezková, Staňková, Vyklická, Šnellyová, Marešová, Širůčková, libero Zoulová – Onderková, Menšíková. Trenér: Stanislav Václavík. Sestava Prostějova: Velikiy, Hrončeková, Soares, Gomes, Žarkova, Vincourová, libero Miletič – Hippe, de Assis. Trenér: Miroslav Čada.

Bodový vývoj – první set: 1:1, 1:5, 3:5, 3:7, 4:9, 6:9, 6:11, 8:11, 11:12, 11:16, 13:16, 14:19, 15:24, 16:25. Druhý set: 2:1, 2:5, 3:9, 5:9, 6:11, 8:11, 8:16, 11:16, 11:19, 17:20, 19:23, 21:23, 21:25. Třetí set: 0:2, 3:3, 3:6, 5:6, 7:7, 10:8, 10:11, 11:14, 13:14, 13:17, 16:18, 16:20, 18:20, 18:25.

Záznam celého zápasu můžete zhlédnout zde.